Mivel a gyerekeknek (és a felnőtteknek is) rendszeres testmozgásra van szükségük, érdemes ezt valamilyen szórakoztató módon biztosítani számukra, a hulahopp karikák pedig tökéletesek erre. A hulahopp karikák nem csak megmozgatják a gyerekeket, hanem segítenek az extra kalóriáik leadásában, izmaik erősítésében és még testük koordinációját is fejlesztik.
Íme néhány szórakozató játék hulahopp karikákkal, amikkel megmozgathatod a gyerkőcöket! Ha pedig még nincs otthon hulahopp karikátok, IDE kattintva beszerezhettek egyet!
1. Klasszikus hulahoppozás és trükkök
Kezdjük mindjárt az elején. Ragadj meg egy hulahopp karikát (vagy egy felnőtt és egy gyerekméretűt), és versenyezzetek, hogy ki tudja tovább pörgetni maga körül. Habár ebbe a gyakorlatba (igen, ez is egy gyakorlat) könnyű beletanulni, a technika tökéletesítése már sokkal komolyabb kihívást jelent majd.
Ha sikerül belerázódni az alapokba, jöhetnek a trükkök és a látványos mutatványok, például a karika fel-le mozgatása a pörgetés közben, vagy két másik karika pörgetése a karokon, miközben egy a derékon is mozog.
2. Céltáblák = hulahopp karikák
A hulahopp karikák remek céltáblák, vagyis inkább célkarikák lehetnek különböző dobható játékoknak (babzsák, vizes lufi, stb.) Ha szeretnéd valamivel izgalmasabbá tenni a játékot, akkor kösd fel a karikát egy fára vagy egy gerendára, és csinálj belőle mozgó célt a gyerekeknek!
3. Fel, le, alatta, felette...
Ha több gyerkőc is összegyűlik, akkor ezt a játékot is érdemes kipróbálni velük. Álljanak be hárman vagy négyen egy nagy, felnőtt méretű hulahopp karikába, amelyet csak a derekukkal tarthatnak meg. A feladatuk az lesz, hogy mozgassák fel a karikát a nyakukig, vagy le, egészen a bokájukig, méghozzá úgy, hogy a kezükkel nem érhetnek hozzá.
Egy másik kihívás arra kérni őket, hogy bújjanak ki a hulahopp karikából úgy, hogy kézzel továbbra sem érhetnek hozzá, de a karika sem érhet a földhöz.
4. Hulahopp karika gurítás
A gyerekek réges-régen rengeteget szaladgáltak a hulahopp karikák (vagy hasonló, házi készítésű karikák) után, miközben egy bottal hajtották azt maguk előtt. Ezt a régi játékot ma is ki lehet próbálni – ha elég nagy terület van hozzá, akkor a feladat az lesz, hogy minél messzebbre kell hajtani a karikát egy bottal vagy kézzel (ez utóbbi biztonságosabb megoldás lehet a kisebb gyerekeknél), mielőtt eldőlne.
A játékot érdekesebbé teheted, ha csíkot húzol a földön egy krétával, amin végig kell hajtani a karikát. A feladat tovább nehezíthető különböző akadályok kihelyezésével, persze ügyelve rá, hogy azért ne legyen veszélyes a pálya.
5. Ugróiskola hulahopp karikával
Ehhez több hulahopp karikára is szükség lesz. Helyezd el őket a földön egy olyan alakzatban, amin a gyerekek végigugrálhatnak, mint egy talajra rajzolt ugróiskolán. Egy másik megoldás egymás mellé helyezni őket, két oszlopba, hogy a gyerekek úgy futhassanak rajtuk végig, mintha kerékgumik lennének.
6. „Biztonsági zóna” a fogócskához = hulahopp karika
„Ház!” – a varázsszó, ami azt jelzi, hogy a játékost nem lehet kiejteni a fogócskából. Persze a mondvacsinált biztonsági zónák helyett sokkal fairebb megoldás konkrét pontokat kijelölni, ahol a gyerekek megmenekülhetnek a fogótól – ezek lehetnek a földre kihelyezett hulahopp karikák! Egy karikában egyszerre csak egy valaki állhat, és hangosan kell számolnia tízig, ami után futnia kell tovább!
7. Karikahajítás hulahopp karikával
Ez a játék is több gyerek számára ideális. Helyezz a földre két hulahopp karikát egymástól nagyjából 2,5 méterre (persze ez a gyerekek korától és ügyességétől is függ), majd adj mindkét játékosnak egy vagy két babzsákot. A játékosok a karikákban állnak. A cél az, hogy a saját babzsákjukat a másik karikájába kell dobniuk, miközben megakadályozzák, hogy az bedobja a sajátját az ő karikájukba. Az érkező babzsákokat bárhogyan kivédhetik.
Nagyobb, ügyesebb gyerekekkel (és egy jó minőségű bukósisakkal) a nehezített verziót is kipróbálhatjátok. Az egyik gyerkőc felveszi a sisakot, és beáll a karikájába, mozdulatlanul. A másik feladata, hogy átdobja a hulahopp karikáját a sisakos gyerkőcön egy előre kijelölt célra. A cél aztán egyre messzebbre kerülhet, hogy nehezedjen a játék, és persze mindenki sorra kerül dobásra és sisakosként is.
8. „Ugrókötelezés” hulahopp karikával
Ha nincs ugróköteled, de van egy hulahopp karikád, akkor egy nagyon menő trükköt taníthatsz a gyerekeknek.
Állj egyenesen, és vedd magad elé a hulahopp karikát, függőlegesen. Első mozdulatként gyorsan fordítsd le a lábad felé és ugorj át rajta. Ezzel a karika a hátad mögé kerül, ahonnan a fejed felett kell előrehoznod, majd folytatni a mozdulatsort az elejéről.
Lehetőleg biztonságos helyen, puha talajon gyakoroljátok, mert eleinte előfordulhat néhány esés!
9. „Add tovább” a hulahopp karikát
Ez a hulahopp karikás játék remek azokra az alkalmakra, amikor sok hasonló korú gyerkőc gyűlik össze egyszerre.
A gyerekeknek körbe kell állniuk, és meg kell fogniuk egymás kezét. Ez után az egyiküknek át kell dugnia a kezét a karikán, majd újra megfognia a mellette állóét, hogy teljes legyen a kör. A feladat az, hogy továbbadják a karikát valamelyik irányba, és az visszaérjen az eredeti helyére. Persze mindezt úgy, hogy közben fogniuk kell egymás kezét!
10. Hulahopp karika dobálás
Ez egy viszonylag egyszerű játék, mégis nagyon szórakoztató és mozgalmas lehet. A cél az, hogy a gyerek minél magasabbra dobják a hulahopp karikát, és aztán el is kapják azt. Természetesen ügyelj rá, hogy legyen elég hely ehhez, és hogy a karika ne eshessen rá senkire, aki épp nem vesz részt a játékban. A dobálás történhet egyénileg, vagy egymásnak is.